Parafinowanie papieru

Papier parafinowany jest produkowany z pulpy pochodzącej głównie z czystych włókien celulozowych uzyskiwanych z drewna, pokryty z obu stron warstwą specjalnie przygotowanego wosku. Jest to wyrób, który zazwyczaj występuje w kolorze naturalnym brązowym lub białym. Przygotowanie go to tak zwane parafinowanie papieru. Warstwa wosku stanowi barierę uniemożliwiającą przeciekanie i absorpcję wilgoci, ale też skutecznie chroni przed przenikaniem wszelkiego tłuszczu. Papier parafinowany chroni też opakowany w niego produkt przez zanieczyszczeniami, a do tego doskonale izoluje oraz działa antykorozyjnie. Ponadto dzięki powlekaniu parafiną staje się też bardziej wytrzymały.

Właściwości papieru parafinowego

Wodoodporne właściwości papieru parafinowego oraz jego odporność na tłuszcz, umożliwiają zastosowanie go w wielu gałęziach przemysłu, na przykład do produkcji wodoodpornych opakowań lub do pakowania produktów w branży maszynowej, samochodowej oraz metalurgicznej. Papier ten świetnie sprawdza się też w przemyśle spożywczym. W naszej ofercie można znaleźć oczywiście papier parafinowany posiadający atest, który dopuszcza go do kontaktu z żywnością. Wszelkie informację na ten temat dostępne są w naszej firmie dla zainteresowanych klientów. Parafinowanie papieru pozwala przygotować materiał pod podkładki i etykiety cukierków i inne wyroby cukiernicze oraz spożywcze w zależności od konkretnych potrzeb.

Papier parafinowy zgodny z wymaganiami Klienta

Parafinowany papier sprzedajemy w różnych rozmiarach w zależności od konkretnych zamówień klientów. Jest on pakowany między innymi w rolkach lub w ryzach, a poszczególne rodzaje różnią się gramaturą. Wykonujemy też z niego gotowe wyroby, takie jak podkładki cukierków, zgodnie z zamówieniem klienta, również z nadrukiem, jak i w wielu innych wariantach. Dlatego warto się skontaktować z naszymi przedstawicielami i opowiedzieć im o swoich potrzebach, a postaramy się je wszystkie zaspokoić. Na pewno w naszej drukarni opakowań miękkich znajdziemy odpowiednie rozwiązanie do każdego produktu dla klientów.

Jeśli szukasz papieru, który okaże się idealny do pakowania oraz zabezpieczania produktów, wymagających skutecznej ochrony przed szkodliwym działaniem między innymi wilgoci, to papier parafinowany jest właśnie dla Ciebie. Poznaj naszą szczegółową ofertę i skontaktuj się z nami. Pamiętaj, że w razie trudności z podjęciem decyzji co do wyboru optymalnego rozwiązania, zawsze służymy fachowym doradztwem.