Folia aluminiowa

Folia aluminiowa jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów opakowaniowych w przemyśle spożywczym. Jest ona niezwykle uniwersalna, dzięki czemu sprawdza się w przypadku wielu form opakowań. Jej charakterystyczne cechy to wytrzymałość, duża plastyczność, lekkość, wysoka formowalność, właściwości barierowe, chroniące opakowany produkt przed zanieczyszczeniami i czynnikami zewnętrznymi, a także odporność na wahające się temperatury. W dodatku aluminium w pełni nadaje się do recyklingu. To wszystko sprawia, że jest ona niezwykle popularna. Nawet cienka folia aluminiowa zapewnia doskonałą ochronę, zachowanie aromatu i właściwości opakowanego nią produktu. Do tego dochodzi możliwość nadruku, lakierowania, wytłaczania, a nawet laminowania. Tym samym folia aluminiowa jest jednym z najbardziej wielowymiarowych, uniwersalnych oraz wszechobecnych materiałów opakowań w przemyśle spożywczym i nie tylko.

Folia aluminiowa doskonale sprawdza się w przypadku opakowywania słodyczy. Wspomniane właściwości barierowe, w tym ochrona przed wilgocią, światłem, a także przenikaniem zapachów i smaków, podobnie jak ochrona przed nagłymi zmianami temperatur sprawiają, że jest niezastąpiona chociażby przy wyrobach z czekolady. Słodycze są dzięki niej doskonale zabezpieczone, a do tego folia aluminiowa nawet po otwarciu i napoczęciu produktu, pozwala na zawinięcie i zabezpieczenie reszty.

Wśród zalet folii aluminiowej jest też estetyczny wygląd. Błyszcząca folia, często w ciekawych kolorach zapewnia pozytywne wrażenia. Co więcej, produkt zabezpieczony folią aluminiową jest przez klientów lepiej postrzegany! Ponadto lakier lub wykonany na folii nadruk może dodatkowo zwiększyć atrakcyjność wizualną i uwydatnić elementy wizualne marki. Podobnie jak właściwość zachowania kształtu produktu, dzięki czemu nawet wytłoczenia są doskonale podkreślone. To dlatego od lat niezmienną popularnością cieszą się Mikołaje, króliczki, pisanki i inne wyroby z czekolady, opakowane w kolorową i błyszczącą folię aluminiową.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu. Jesteśmy w stanie zapewnić opakowania z folii aluminiowej, które zapewnią odpowiednie właściwości ochronne, bez uszczerbku na wartości dekoracyjnej opakowania. Zrealizujemy niemal każde zlecenie zgodnie z wymaganiami producenta dotyczącymi produktu, produkcji, pakowania i sprzedaży detalicznej.